Slavlje Cibone kod Krke

Cibona je na gostovanje kod Krke doputovala bez Amerikanca Jeffersona, no na kraju nakon silinh izmjena vodstva u drugom poluvremenu, Vukovi su dobili utakmicu.

ABA liga, 10.kolo:

Krka-Cibona  90:100 (25:35,25:13,22:23,18:29)

(Lapornik 25,Bratož 16/M.Ljubičić 21, Markota 20)

Cibona je odlično otvorila utakmicu u Novom Mestu i bila iznimno efikasna u prvoj četvrtini. Čak 35 postignutih poena, od čega samo dvije trice doveli su ih do dvoznamenkastu prednost. Raley Ross je prednjačio s 11 poena, a prirodali su se Novačić i Ljubičić i Cibona si je stvorila dobru podlogu za drugi dio prvog poluvremena. Domaći trener naredio je svojim igračima da pojačaju obranu, a oni su ga i poslušali i podigli agresivnost u obrani, što je rezultiralo smanjenjem prednosti Cibone, dok su se i raspucali u napadu. Minutu prije kraja to ih je dovelo do vodstva 46:45, no ubrzo je uzvratio Ljubičić za prednost Cibone 46:48, dvadesetak sekundi prije kraja poluvremena. Ipak, dekoncentraciju Cibone domaći su iskoristili u zadnjim sekundama i otišli na poluvrijeme sa prednošću 50:46. Lapornik je predvodio Krku s 16 poena, dok je kod Cibone najbolji bio Marko Ljubičić s 12 poena.

Domaći su u trećoj četvrtini nastavili svojom agresivnošću raditi prednost u koševima, a Cibona se mučila sa ranim ulaskom u bonus pa su igrači Krke često izlazili na liniju slobodnih bacanja. Onda su pred kraj treće četvrtine proradila dva Ljubičića kod Cibone, Marko i Krešo, dok je kod Krke odličnu utakmicu i dalje igrao Lapornik koji u 30 minuta nije promašio niti jedan šut. Cibona se minutu prije kraja vratila potpuno u utakmicu i povela, no u zadnjim sekundama Lalić je ponovno Krki vratio prednost 72:71. U zadnjoj četvrtini vodstva su se stalno izmjenjivala, a nervoza je malo rasla kako se utakmica približavala kraju. Marin Rozić je sa svojih 5 poena u nizu doveo Cibonu u vodstvo 84:87 tri minute prije kraja. Lapornik je tada Krku vratio u život, ali Markota je zabio dalekometnu tricu za vodstvo 88:91 Cibone, a u obrani je Uljarević ukrao loptu i Cibona je dobila priliku za nove poene, točnije Marko Ljubičić, koji je zabio jedno za 88:92 i svoj 21 poen. Marinelli je za Krku promašio šut za vraćanje u utakmicu, Uljarević uhvatio loptu i na njemu je Đapa napravio namjeran prekršaj, što je bio znak da je Cibona u velikoj prilici za potvrditi pobjedu. Zabio je Karlo tri bacanja(nesportska, tehnička) za 7 razlike Cibone. Igrači Krke dobili su tada još jednu tehničku zbog ometanja Markote kod izvođenja lopte, a Markota je realizirao bacanje. Na Krka je promašila napad, a Bilinovac bacanjima potvrdio pobjedu Cibone.