Slavlje Kaštela kod Rudeša, Dubrovnik demolirao Kvarner, Universitas bolji od Zapruđa

Tri utakmice 20. kola Prve lige odigrane su danas u nešto ranijim terminima, a zanimljivo je da su sve tri pobjede pripale gostima.

Prva liga, 20.kolo:

Zapruđe-Universitas 71:72 (14:17,18:17,18:15,21:23)

(Penić 18, Garvanović 17/ Rajčić 20, Perasović 15)

U derbiju začelja važnu pobjedu odnijeli su mladi Splićani iz Zagreba, te Zapruđe ostavili u teškom položaju pred zadnja dva kola. U jednoj prilično neizvjesnoj utakmici, vodstva su se izmjenjivala tijekom čitavih četrdeset minuta, a ključnu prednost gosti su stekli četiri minute prije kraja kada su otišli na +10. Ipak, Zapruđe je minutu i pol prije kraja vratilo dašak neizvjesnosti, kada su smanjili prednost gostiju na 66:67, no mladi Perasović tricom je svojoj momčadi ponovno osigurao odmak od domaćina. Preciznim izvođenjem slobodnih bacanja gosti su držali odmak od domaćina, koji se još jednom vratio u utakmicu tricom Stanića, za 71:72. Napad je tada ostao za goste, koji su izgubili loptu, Zapruđe je dobilo priliku za pobjedu, no trica Mihalića sekundu prije kraja ipak nije našla put do koša i pobjeda je otišla u Split. Penić s 18 poena i Garvanović s 17 bili su najbolji pojedinci  kod domaće momčadi, dok su Rajčić s 20 i Perasović s 15 predvodili goste.

Kvarner-Dubrovnik 84:116 (17:33,25:25,18:34,24:24)

(Bilalović 20, Ćosić 15/ Boban 32, Vodopija 21, Došen 18)

Utakmica je bila lišena neizvjesnoti već nakon prvih deset minuta, u kojima su gosti postigli čak 33 poena i već tu pobjegli na +16, što su i zadržali do poluvremena. Ponovno su gosti imali dominaciju u trećoj četvrtini i dokrajčili nemoćnog domaćina, koji je mislima već u drugoj ligi. Dubrovčani su na kraju postigli fantastičnih 116 poena, a odličnu utakmicu odigrao je Jure Boban, koji je postigao 32 poena, Ivan Vodopija je dodao 21, a Nikola Došen 18.

Rudeš-Ribola Kaštela  88:97 (27:19,21:31,17:29,23:18)

(Cvitković 25, Zebić 21/Vručinić 23, Rašetina 21, Bilandžić 20)

Još jedan derbi začelja i važna utakmica dao je polovičan slijed događaja u prvom poluvremenu. Domaćin je bolje otvorio utakmicu, imao vodstvo od 8 poena, no u drugoj četvrtini gosti su se probudili postigli 31 poen te poveli do poluvremena. Odličnu igru prikazali su gosti u trećoj četvrtini, u kojoj su postigli čak 29 poena i otišli na prednost od 14 poena više, pred odlučujućih deset minuta. U zadnju četvrtinu bolje je ušla domaća momčad, koja je u tim trenucima krenula na sve ili ništa, jer im je samo pobjeda dolazila u obzir. Uspjeli su u svojoj nakani i utakmicu uveli u neizvjesnost, prednost gostiju vrlo brzo se istopila i njihova pobjeda više i nije bila toliko sigurna. Ipak, predvođeni iskusnim Marasovićem i Rašetinom priveli su utakmicu kraju kako oni to žele te došli do jako važne pobjede. Do pobjede ih je predvodila trojka Vručinić(23 poena), Rašetina(21 poen) i Bilandžić(20 poena). Ono što može veseliti trenera Rančića je činjenica da mu je ekipa proigrala u završetku sezone, kada su bodovi najbitniji i ovom pobjedom su napravili veliki korak ka izbjegavanju opasne zone, dva kola prije kraja. Kod domaćih odlični Cvitković s 25 poena i Zebić s 21, no ipak nedovoljno za pobjedu.