Slovenija rutinski protiv Njemačke do polufinala, Amerikanci bolji od Španjolske

Slovenci i dalje žive svoj san, dok Španjolskoj nije pomoglo ni 38 poena Rubija.

Slovenija je preko Njemačke došla do polufinala Olimpijskih igara. Nakon početnih +11 u prvoj četvrtini, Njemačka se sa dobrih drugih deset minuta malo vratila u utakmicu i unijela neizvjesnost, no pokazalo se kasnije, samo na kratko. Slovenci su u drugom poluvremenu pokazali klasu, predvođeni Dončićem i Dragićem, slomili su Njemačku te malo po malo dizali svoju prednost.

Na kraju do konačnih 94:70 i veliko slavlje, plasman u polufinale.

Zoran Dragić je bio njihov prvi strijelac sa 27 poena, uz 6 skokova i 4 asista, dok je Luka Dončić ponovno odigrao jednu raznovrsnu utakmicu sa 20 poena, 8 skokova i 11 asista.

AMERIKANCI BEZ RIJEŠENJA ZA RUBIJA, ALI IPAK IDU U POLUFINALE

Španjolska i SAD su odigrali jednu zanimljivu utakmicu, koja je možda sada i pokazala potpuno buđenje Amerikanaca, koji nisu do sada pokazali svoje najbolje lice. Ipak, danas su, kada je najviše trebalo, odigrali možda i jednu zrelu utakmicu, protiv protivnika koji im je možda i jedini, bio u stanju zagorčati život u Tokiju.

Prvo poluvrijeme je pokazalo da bi ovo mogla biti izjednačena utakmica do samog kraja. Kod Španjolske je danas posebno motiviran i raspoložen bio Ricky Rubio, dok se na drugoj strani razigrao Kevin Durant. Nerijepen rezultat nakon prvih dvadeset minuta (43:43) ostavio je dosta upitnika za drugi dio utakmice.

Ipak, Durant je nastavio svojom paljbom, poene su počeli ubacivati Tatum, Holiday te Lillard i Amerikanci su počeli lomiti Španjolsku u trećoj četvrtini, načijem su kraju imali +6. Tu su prednost u posljednjoj četvrtini poduplali, Španjolska nije briljirala u posljednjih deset minuta u napadu i Amerikanci su na kraju slavili rezultatom 81:95.

Kevin Durant je unacio 29 poena kod pobjednika, dok je njihov drugi strijelac bio Jayson Tatum sa 13 poena.

Ricky Rubio je sa 38 poena bio najbolji kod Španjolske.