Slovenija slomila Španjolsku u posljednjoj četvrtini za 1.mjesto u skupini

Slovenija je slomila Španjolsku u posljednjoj četvrtini.

Slovenija i Španjolska su igrale danas za čelnu poziciju u skupini.

Španjolci su bolje ušli u utakmicu, kontrolirali rezultat i nisu dozvoljavali Slovencima da se razmašu već u prvom poluvremenu, što je bio njihov slučaj u prijašnjim utakmicama.

Ricky Rubio je dirigirao igrom svoje momčadi i bio najbolji igrač Španjolske u prvom poluvremenu, koje je na kraju i pripalo Španjolcima 44:42. Luka Dončić se danas podredio momčadskoj igri, nije pretjerano forsirao neku svoju individualnu igru, no i tako je Slovenija bila u utakmici.

U trećoj četvrtini su se obje ekipe razigrale. Dončić je nastavio razigravari svoje suigrače, Čančar i Prepelič su nizali poene i Slovenija je polako navodila vodu na svoj mlin, dok se u igri Španjolske osjetilo osjetno “popuštanje” pred naletima Slovenije.

Posljednja dionica je potpuno pripala Sloveniji. Pored kvalitetnih riješenja u napadu, Slovenci su i podigli nivo igre u obrani i kroz ta dva segmenta igre su uništili Španjolsku. Preuzeli su vodstvo sredinom četvrtine i više ga nisu ispuštali do kraja i zasluženo stigli do pobjede koja im je donijela čelnu poziciju u skupini. Slovenci su dobili posljednju četvrtinu 27:17, a na kraju su slavili rezultatom 95:87.

Vlatko Čančar je postigao za Sloveniju 22 poena, Mike Tobey 16, Klemen Prepelič 15, dok je Luka Dončić utakmicu završio sa 12 poena, 14 skokova i 9 asistencija

Kod Španjolske, prvo ime Ricky Rubio sa 18 poena, 3 skoka i 9 asistencija.