Sloveniji druga pobjeda, sjajan dvoboj Dončića i Hachimure

Japan je pružio dobar otpor Sloveniji u prvom poluvremenu, no u drugom su stvari sjele na svoje mjesto za Slovence.

Slovenija je preko Japana došla do druge pobjede u Tokiju (116:81). Japan je odigrao dobru utakmicu gotovo tridesetak minuta, iako su konstantno imali zaostatak za Slovencima, no Rui Hachimura, njihova najveća zvijezda, ih je držao na životu kako Slovenija ne bi previše odmakla.

Ipak, u posljednjoj četvrtini i oni su “pukli”, Slovenija je tek malo podigla razinu igre i dobila tu dionicu igre čak 36:17 i otklonila neizvjesnost oko pobjednika te na kraju ostvarila uvjerljivu pobjedu. Opet su Dončić i društvo ubacili preko 100 poena pa su u dvije utakmice postigli ukupno 234 poena. Odlična poruka slijedećim protivnicima!

Tijekom utakmice moglo se uživati u nadmetanju dvojice NBA igrača, Luke Dončića na jednoj strani i Ruia Hachimure (Washington) na drugoj strani. Na kraju je kao pobjednik izašao Dončić, no Hachimura je bio prvi strijelac susreta sa 34 poena, uz dosta potrošenih lopti (13/28 šut, 10/22 za dva), a skupio je i 7 skokova te 3 asistencije.

Luka Dončić je susret završio sa 25 poena (8/15 šut), 7 skokova i 7 asistencija, a odličan je bio i Zoran Dragić koji je ubacio 24 poena.