Slovensko upozorenje Hrvatskoj

Hrvatska se danas poprilično namučila protiv Slovenije, kako u napadu tako i u obrani, što i nije dobar znak pred utakmicu sa Litvom. Iako je danas Slovence šut služio fantastično, isprike za lošu igru u obrani nema. No, treba uzeti u obzir da je ovo prva utakmica u pripremama i da još ima koliko-toliko vremena do Litve, kada se ovakva igra u obrani neće smjeti ponoviti, inače ćemo teško do željene pobjede. Jedan je dobitak dobio Anzulović, a to je Jakov Mustapić, koji je odigrao kvalitetnu utakmicu, kako u obrani, tako i u napadu.

Hrvatska-Slovenija 86:87 (16:18,21:27, 24:26, 25:16)

(Mustapić 25p, Bogdanović 17p,7 sk, Šarić 15 p,6 as/Čebašek 22p,Mesiček 14p)

Hrvatska je krenula sa petorkom Stipčević-Bogdanović, Šarić-Perić-Zubac, a početak utakmice prošao je u nogometnom tonu, jer sve do treće minute rezultat je bio 0:0 i bilo je vidljivo da su pripreme učinile svoje, da ruke nisu naštimane i da akcije baš i ne idu kako je trener Anzulović planirao. Prve poene postigli smo u 5. minuti tricom Daria Šarića, a do kraja četvrtine se igra ipak malo rasplamsala, prije svega ulaskom Ante Žižića, koji je Sloveniji stvarao najviše problema pod koševima. Prva četvrtina je završila vodstvom Slovenije 16:18.

Rotirao je Anzulović igrače, ne bi li pronašao one raspoložene, no polako su se dizali Dario Šarić i Bojan Bogdanović, ali Slovenija je konstantno bila u vodstvu. Rebec nam je stvarao najviše problema, kako u preciznosti tako i u kreaciji igre, dok su njegovi suigrači nemilice puni naš koš i to zavidnom preciznošću i postokom šuta. Anzulović nije nikako mogao biti zadovoljan našom obranom, pogotov branjenjem vanjskog šuta. Uspjeli su naši igrači do poluvremena malo smanjiti zaostatak, prije svega dobrom rolom Šarića, koji je i zabio i asistirao. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 37:45.

Loše smo otvorili drugo poluvrijeme i ponovno nismo imali konkretna rješenja u napadu, dok nam je u obrani opet Rebec zadavao najviše problema, no uspjeli smo nekako preko raspoloženih Bogdanovića i Jakova Mustapića vratiti se u utakmicu i primaknuti se na samo minus 4. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 61:71, gosti su postigli do tog trenutka čak 14 trica, a i zadnju su četvrtinu otvorili sa dvije uzastopne trice. Ruku na srce, naši su igrači igrali poprilično lošu obranu, jer su Slovenci u većini slučajeva na tim šutevima bili potpuno sami. Složili su naši za dvije minute 7:0, što je natjeralo izbornika Slovenije na time-out. Šarić i Žižić pokazali su se kao dobar tandem, prije svega u u napadu, a još kada se priključio Mustapić, vratili smo se u utakmicu tri minute prije kraja i došli do minus 2, a onda i do prvog izjednačenja 83:83.  Slovenci su tada poveli slobodnim bacanjima, a naši igrači promašili dva napada, a nakon što je Stipčević promašio čisti zicer u kontri, Slovenci su bili sigurni sa linije slobodnih bacanja. Mustapić nas je vratio u utakmicu tricom 15-ak sekundi prije kraja, no u zadnjem napadu zakomplicirali smo situaciju i pobjeda je otišla na stranu Slovenije.

Anzulović sigurno ima razloga za brigu, prije svega zbog loše igre u obrani, a i nekih nepotrebnih kompliciranja u napadu. Slijedi nam uzvrat u Sloveniji i nadamo se da će Anzulović i stožer izvući pouke iz današnje utakmice. Litva se bliži…