Šok na Gripama! Alkar odnio bodove iz Splita…

Sinjani su tako “skinuli” i treću najjaču momčad u našoj ligi ove sezone.

Alkar je odigrao odličnu utakmicu na Gripama i na kraju uzeo važnu pobjedu, a vodstvo bijelo-plavih u jednom je trenutku bila i 20 razlike, što dovoljno govori o odnosu snaga danas na terenu u Splitu.

Žuti su igrali i sa Jonesom, povratnikom u sastav, ali i sa svim ostalim raspoloživim igračima, no Alkar je danas bio neriješiva enigma.

Nakon prve četvrtine gosti su već imali 25:16, a do poluvremena njihova je prednost još narasla na 37:52 i tu je već bilo jasno da će Split teško do pobjede.

U drugom poluvremenu, točnije u trećoj četvrtini Alkar je držao visoko vodstvo do sredine četvrtine, kada se domaćin malo probudio i uspio smanjiti zaoststak na samo -3 pred posljednju četvrtinu.

U posljednjih deset minuta Alkar je čuvao vodstvo, dok se Split malo po malo primicao rezultatski, a nakon poena Perkovića, minutu prije kraja rezultat je bio 78:80. I onda je tricu 34 sekunde prije kraja ubacio McGlynn za goste, za +5 i riješenje pitanja pobjednika. Konačan rezultat je bio 78:87.

Split je predvodio Shorter sa 19 te Perković sa 16 poena.

Kod Alkara prvo ime McGlynn i Gizdavčić sa 16 poena, po 13 su ubacili Krstanović i Šarić.