Šok pod Tornjem! Alkar uzeo puni plijen kod Cibone!

Alkar je sa svojim novim pojačanjima režirao najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone.

Sinjani su slavili kod Cibone rezultatom 78:84 i tako najavio buđenje iz krize te da su pojačanja koja su dovedena prije nekoliko dana ozbiljan zalog za optimističan nastavak sezone. Sa druge strane, blijeda predstava Cibone, koja je uz dužno poštovanje, ovaj susret morala riješiti u svoju korist, no ponavlja se jedna čudna situacija kada su u pitanju utakmice domaćeg prvenstva.

Kao da se protivnici ne shvaćaju ozbiljno, Cibona si sa ovako mladom momčadi ne smije dozvoliti podcjeniti nikoga, niti igdje unaprijed računati na bodove.

Alkar je potvrdio u ovoj utakmici da su pogodili sa pojačanjima, prije svega sa Amerikancem McGlynnom, koji je ubacio 20 poena, dok je Zoran Vrkić ubacio 16. Ipak, najviše glavobolje Ciboni je napravio njihov bivši igrač, Dominic Gilbert, koji je upisao double-double učinak od 22 poena i 11 skokova.

Prvo je poluvrijeme završilo neriješeno, kao i obje četvrtine u njemu. U trećoj četvrtini obje su ekipe imale nekoliko puta vodstva, no ništa značajno da bi se odmaknuli rezultatski pa se na zadnji mali odmor otišlo sa vodstvom gostiju 59:61 i tu je već Alkar pokazao da namjerava uzeti puni plijen. Posljednjih deset minuta donijeli su pravu dramu. Ponovno je bilo nekoliko izmjena vodstava, a gosti su imali u 35.minuti +4, što je već unijelo nervozu u igru Cibone. Uspjela je Cibona doći do izjednačenje rezultata, no gosti su preko McGlynna i njegovih vezanih 5 poena otići na 75:78, u 38.minuti. Cibona je nakon toga povezala dva promašaja za tri poena (Gegić, Majcunić), zatim je zicer promašio Branković, da bi u slijedećem napadu gostujući kapetan, Hrvoje Vučić zabio tricu za +6, na 30 sekundi prije kraja i time riješio pitanje pobjednika. U posljednjih nekoliko napada, momčadi su se izmjenjivale na liniji slobodnih bacanja, no bez rezultatske promjene, veliko slavlje Alkara je moglo početi.

Dominic Gilbert je bio njihovo prvo ime sa 22 poena i 11 skokova, McGlynn je dodao 20, Vučić 17, a Vrkić 16.

Kod Cibone, prvi strijelac Krešimir Radovčić sa 17 poena, Roko Prkačin je dodao 14.