Sonik u zadnje dvije minute slomio Škrljevo

Utakmicu je osim pobjede Sonika obilježilo i čak 34 izgubljene lopte obje ekipe.

HT Premijer liga, 12.kolo:

Sonik Puntamika-Adria Oil Škrljevo 81:69 (18:20, 22:14, 21:25, 20:10)

(Zovko 24, Cvitković 16 / Arslanagić 16, Boban 12)

Ove su se dvije momčadi susrele na istom ovom terenu u Jazinama, prije dva tjedna na utakmici Kupa Krešimira Ćosića, a bolja je bila ekipa Škrljeva. Gosti su u Zadar doputovali bez trenera Damira Rajkovića pa je Mirko Ščekić, njegov pomoćnik, nužno danas bio prvi trener.

Prvo poluvrijeme prošlo je u neizvjesnom nadmetanju, sa izuzetno puno grešaka sa obje strane pa su tako nakon dvadeset minuta domaćini imali 8 izgubljenih lopti, a gosti čak 13. U takvom okruženju na terenu ni jedni, ni drugi nisu uspjevali doći do neke značajnije prednosti. Goste je u poluvremenu predvodio Arslanagić, koji je bio prebrz za spore bekove Sonika, Petanija i Vladovića pa je njegova brzina pored njih dolazila do izražaja. Za nijansu više, Sonik je imao kontrolu rezultata, pogotovo u finišu poluvremena. Imali su 36:28 i lijepu priliku za bijeg na preko 10 razlike, no Rašić je izgubio loptu u svom polju i gosti su započeli malu seriju i do kraja poluvremena se koliko toliko vratili u utakmicu pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 40:34 za domaćina. Cvitković i Zovko su bili prve violine Vlašićeve momčadi, dok su kod gostiju Arslanagić i Vrgoč za nijansu iskočili od ostatka ekipe.

Gosti su sjajno otvorili drugo poluvrijeme i sa ekspresnih 8:0 došli do vodstva 40:42. Sonik se uspio vratiti prije svega preko raspoloženog Zovka, koji je proigrao u trećoj četvrtini pa je Sonik kroz cijelu četvrtinu držao vodstvo, unatoč efikasnosti gostiju (25 poena za 10 minuta). Boban se probudio kod gostiju, vezao dvije trice i dvicu i vidjelo se da će Sonik u posljednjih deset minuta morati poraditi puno više na obrani, ne bi li sačuvali prednost.

Posljednja četvrtina ponudila je ponovno neizvjesnu borbu obje ekipe, a nastavili su oboje sa puno grešaka, a isto tako i sa igrom koš za koš i sve tako do posljednje dvije minute, kada je Sonik tricom Runjića pobjegao na 74:68 i tu su se gosti potpuno raspali. Domaćin je do kraja utakmice ubacio još 7 poena, a gosti samo jedan i pobjeda je ostala u Zadru.

Daniel Zovko je za domaćina odigrao odličnu utakmicu. Upisao je 24 poena, imao 10 skokova, 5 osvojenih lopti i 3 blokade. Osim njega, drugi strijelac ekipe je bio Tomislav Cvitković sa 16 poena.

Kod Škrljeva, prvi strijelac Adnan Arslanagić sa 16 poena i 6 skokova, ali i sa 6 izgubljenih lopti, dok je Antonio Boban sa 12 poena bio drugi strijelac Škrljeva.