Sonik u zadnjoj četvrtini slomio Zabok

Nakon tri četvrtine rezultat je bio izjednačen, a onda su gosti u zadnjih deset minuta postigli samo 9 poena i izgubili utakmicu.

HT Premijer liga, 17.kolo:

Sonik Puntamika-Zabok 75:66 (15:20, 25:15, 17:22, 18:9)

(Špralja 15, Marić 13 / Tomas 22, Jambrović 15)

Gosti su bolje ušli u utakmicu od Puntamičana i nakon deset minuta imali +5. No, onda su se domaći igrači trgnuli i u drugoj četvrtini zaigrali puno bolje u oba smjera, što im je donijelo nekoliko lakih poena te +10 u toj četvrtini pa se na poluvijeme otišlo sa +5 za Sonik.

Ipak, dojam su domaći igrači malo pokvarili u trećoj četvrtini, što su gosti preko raspoloženog Tomasa kaznili i ponovno poveli 5 razlike. Iako su imali vodstvo, gosti su imali danas neraspoloženog Smajlagića, koji je trice šutirao 0/6 i ostao na samo 9 poena, no dosta toga se pitalo i obranu domaćih, koja je posebno na kraju utakmice bila na visokom nivou. Tome i svjedoči zadnja četvrtina, u kojoj su gosti zabili samo 9 poena. Iako su u 35.minuti gosti čak i imali vodstvo 62:63, domaći su serijom 9:0 kreirali preokret i na kraju došli do zaslužene pobjede.

Špralja je sa 15 poena bio prvi strijelac kod Sonika, a Tomas sa 22 kod gostiju.