Splićani podbacili, Analitičari do još jedne pobjede

Prva subotnja utakmica sedmog kola HT premijer lige odigrana je između Gorice i Splita.

HT Premijer liga, 7.kolo:
Gorica – Split 97:87 (48:45)

U najavama utakmice trener Anzulović već u posljednjih par kola govori kako su njegovi momci izmoreni, ali da se ne predaju. Taj umor je bio vidljiv tijekom cijelog prvog poluvremena gdje gostujuća momčad nikako nije mogla naći rješenje. Slabo se igrala obrana, koja je većinom rezultirala osobnim pogreškama, dok je u napadu falilo malo kreacije. Rezultat na kraju druge četvrtine je 48:45. Takav ritam nastavio se i kroz preostale dvije četvrtine. Gorica je nametnula svoj ritam, zatvorila gostujuće šutere i odnijela pobjedu. Konačan rezultat bio je 97:87. U domaćim redovima najviše poena dao je Ivan Majcunić (21pts) dok je kod Splićana najraspoloženiji bio Maj Kovačević (26pts).

U drugom susretu Bosco je dočekao Hermes Analiticu.

Bosco – Hermes Analitica 92:103 (45:52)

Nakon pobijede u susretu protiv Šibenika, Analitičari puni samopouzdanja bolje ulaze u utakmicu i nameću svoj tempo. Domaćini, uz tako raspoložene gostujuće igrače, nisu u mogućnosti približiti im se rezultatski kroz prve dvije četvrtine pa se na odmor ide rezultatom 45:52. Analitičari nastavljaju istim tempom i kroz posljednje dvije četvrtine i dolaze do očekivane pobjede. Semafor na kraju utakmice prikazuje rezultat 92:103. Najraspoloženiji u domaćim redovima bio je Mladen Primorac (25pts, 12rb) dok je kod gostiju najbolji bio Ante Krapić (21pts, 11rb)