Splićani tricama uništili Sutjesku

Splićani su na krilima Pavla Marčinkovića i čak 18 trica slavili protiv Sutjeske na Gripama.

SPLIT-SUTJESKA 109:87

Od početka su žuti nametnuli svoj ritam, koji im je donio prednost od 9 poena nakon prve četvrtine. Drugih deset minuta gosti su malo proigrali, no Anzulovićevi momci održavali su svoje vodstvo i na poluvrijeme otišli sa +8. Ključan trenutak utakmice za pobjedu bila je treća četvrtina, koju su Splićani dobili 30:19 i pokazali da će teško ispustiti bodove večeras.

U zadnjoj četvrtini samo su podebljali svoju prednost i uvjerljivo slavili s konačnih 109:87. Uz Pavla i njegovih 29 poena i 10 skokova, raspoložen je bio i Tomislav Gabrić s 22 poena, Mauro Veljačić s 19 i 9 asistencija i Mate Kalajžić s 13 poena i 5 asistencija.

Kod gostiju najbolji Pavličević s 28 poena te Spasojević s 22.