Splićani u zadnjim sekundama do pobjede

Peto kolo HT Premijer lige nastavlja se i u subotu. Prvi subotnji ogled odigran je između momčadi Bosca i momčadi Splita.

HT Premijer liga, 5. kolo

KK BOSCO – KK SPLIT 77:79 (40:41)

Split je uvelike favoriziran, ali utakmicu nisu otvorili baš na najbolji način. Imali su prednost od plus 13. Uz izgubljene lopte, promašene zicere i brzopletost ta prednost se polako smanjivala. Kako je trener Anzulović na ovo gostovanje došao s oslabljenom momčadi poveo je one najmlađe koji su dobili nekoliko minuta tijekom prve dvije četvrtine kako bi se oni ”iskusniji” odmorili. Na odmor se ide rezultatom 40:41.
Splićani se bude tek krajem treće četvrtine, sve do tada igralo se koš za košem. Predvođeni sjajnim Majem Kovačevićem odlaze na devet poena prednosti. Domaćini četiri minute prije kraja dolaze na samo četiri poena zaostatka i pokazuju nam da ulazimo u uzbudljivu završnicu. Dvije i pol minute prije rezultat je 73:75. Minutu i 35 sekundi prije kraja utakmica dolazi na izjednačen rezultat. Uz pogodak gostiju i fenomenalnu blokadu Cobbinsa utakmica završava tijesnom pobjedom Splićana i rezultatom 77:79.