Split bez Ukića, Jonesa i Runjića uzeo važnu pobjedu u Čačku

Žuti su protiv Borca u gostima došli do iznimno važne pobjede u ABA ligi.

Otišao je Split u Čačak bez Roka Ukića, Darka Baje, Lovre Runjića i Tonka Vuke te sa nespremnim Shawnom Jonesom, koji nije ulazio u igru.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Split je ključnu seriju napravio početkom drugog poluvremena. Imao je domaćin 44:36, da bi Split serijom 12:0 potpuno preuzeo konce igre, ali i vodstvo. Tu su prednost Žuti održavali sve do sredine posljednje četvrtine, iako su u njoj već nakon dvije minute ušli u bonus i probleme. Ipak, domaća momčad je u tim trenucima bila u blagom padu i Split je imao veliku priliku iskoristiti tu činjenicu i doći do pobjede.

U posljednje četiri minute ušlo se sa vodstvom Splita 51:56, domaćin je u međuvremenu nizao promašaje sa slobodnih bacanja i prilike da se vrate u potpunosti u egal. Kada je Nejc Barič zabio tricu za 53:59 dvije minute prije kraja, bilo je jasno da je Split blizu pobjede. U završnim minutama, Borac nije realizirao svoje napade, ubacili su samo četiri poena, a Split preko Žganeca, Kovačevića i Bariča potvrdio pobjedu, za konačnih 59:64.

Toni Perković je ubacio 16 poena za Split, 13 je dodao Karlo Žganec.