Split bolji od Heliosa

U 11.kolu druge ABA lige košarkaši Splita na Gripama su savladali Helios sa 82:76 i tako došli do šeste pobjede.

Druga ABA liga, 11.kolo:

Split-Helios 82:76 (20:12,19:22,20:24,23:18)

(Cobbins 18, Kovačević 18/Mahković 29, Pašajlić 20)

Splićani su dobro otvorili utakmicu, vodili 13:4 i prvu četvrtinu završili sa vodstvom 20:12, a dobru igru držali su sve do zadnjih minuta prvog poluvremena, kada su se gosti malo primakli, napravili mini seriju i uspjeli smanjiti zaostatak na -5 na isteku prvih dvadeset minuta. Početak drugog poluvremena prošao je u neizvjesnoj igri, gosti su malo po malo smanjivali zaostatak, a uspjeli su povesti i 51:53 u 28. minuti utakmice. Žuti su ipak do kraja uspjeli vratiti prednost na svoju stranu, da bi Slovence dokrajčili sredinom zadnje četvrtine i mirno priveli utakmicu kraju. Imali su Žuti raspoloženog Cobbinsa i Kovačevića, svaki su inkasirali po 18 poena, dok su Slovence predvodili Mahković s 29 poena, koji je bio neriješiva enigma za svoje čuvare, a Pašajlić je dodao 20 poena.