Split držao Zvezdu u šaci, presudile trice Ivanovića i Dobrića

Žuti su pružili odličan otpor na Gripama euroligašu Crvenoj zvezdi.

Bez Tonija Perkovića, Maja Kovačevića j Josipa Jukića u sastavu, Split je na krilima sjajnog Shanona Shortera pružio odličnu utakmicu i držao euroligaša u šaci velik dio utakmice.

Sve osim prve četvrtine, koju je Zvezda dobila 16:9, je prošlo u znaku neizvjesnog nadmetanja. Tome i svjedoče druga i treća četvrtina, koje su završavale 15:15 i 18:18. Zvezda nije nikako uspjevala slomiti Žute, koji su, nakon što se razigrao Shorter, bili ravnopravan protivnik, iako nisu uspjeli doći do preokreta. No, puhali su gostima za vratom non stop, bili tu negdje, nedostajalo je malo i širine sa klupe, kao i više koncentracije u obrambenom skoku.

U završnici utakmice, Shorter je i dalje držao Split u utakmici, svojim tricama bio je stalna prijetnja za goste. Ipak, Zvezda je imala širinu u napadu i gotovo svaki puta imala odgovor na njegove trice pa su tako u posljednje dvije minute tricama Dobrića i Ivanovića riješili pitanje pobjednika. Konačan rezultat bio je 62:66.

Shorter je sa 24 poena bio prvo ime Splita, Lovre Runjić je bio drugi i jedini dvoznamenkasti.

Zvezdu su predvodili Nikola Ivanović sa 11 te Aaron White sa 10 poena.