Split ispustio 21 razlike, Cibona slavila u produžetku, 21 poen i 18 skokova Prkačina

Sjajnu utakmicu odigrali su u Draženovom domu Cibona i Split.

I jedni i drugi su u utakmicu ušli nekompletni. Cibona bez Radovčića, Split bez Ukića, Baje i Vuke.

Žuti su utakmicu otvorili nestvarno. Dobili su prvu četvrtinu čak 34:13, Cibona je u tim trenucima izgledala očajno i bezidejno. Ništa u tim trenucima nije upućivalo na scenarij koji je uslijedio u nastavku. Malo po malo, Cibona je grabila prema smanjenju zaostatka i do poluvremena to je uspjela smanjiti na nešto pristojnijij -15.

Treba napomenuti da danas ozbiljne role nisu dobili niti Gnjidić, niti Branković, koji danas jednostavno nisu bili prilagodljivi igri Splita, koje je predvodio sjajni Toni Perković.

Cibona je cijeli drugi dio i dalje hvatala priključak, Roko Prkačin je odigrao najbolju utakmicu od povratka iz ozljede i malo po malo Okornovi momci su stizali Split. U završnim minutama regularnog dijela, Cibona je izborila produžetak zahvaljujući poenima Gegića, a Drežnjak i Shorter su još imali po jednu šansu za pobjedu

Tek u prvoj minuti produžetka Cibona je povela prvi puta na utakmici, 74:72 i to više nije ispustila. Potvrdu pobjede dao je Drežnjak tricom za 82:74, 47 sekundi do kraja. Na kraju zasluženih 86:78.

Roko Prkačin je sa 21 poenom i 18 skokova bio najbolji kod Cibone, 18 je dodao Amar Gegić te 16 Toni Nakić.