Split je u Čačku prosuo sve što je mogao te “popio” tricu u posljednoj sekundi susreta

Nevjerojatan poraz doživjeli su košarkaši Splita u Čačku.

Split je u Čačak došao bez Roka Ukića, no to ih nije previše omelo da dobro otvore utakmicu, protiv ekipe Borca, koja je u posljednje dvije utakmice upisala dvije pobjede. Iako je domaćin imao 10:3 nakon nekoliko minuta, Split je brzom serijom došao do vodstva 12:13, koje je držao gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Mate Kalajžić i Lovre Runjić su dobar dio poluvremena odlično čuvali naboljeg domaćeg igrača, Amerikanca Halea, a Dominik Mavra i Lewis Sullivan su bili najraspoloženiji kod Splita u prvom dijelu, koji je sredinom poluvremena imao najviših +11 (26:37), da bi poluvrijeme ove dvije ekipe skončale prednošću Splita od 4 poena, 47:51.

Mavra je poluvrijeme završio sa 15 poena i 4 asista, dok je Sullivan ubacio 13 poena.

Treća je četvrtina donijela gotovo pa istu sliku kao i onu iz prvog poluvremena, gdje su Žuti kontrolirali igru i rezultat. Razigrao se i Shannon Shorter, a minutu prije kraja četvrtine, Split je imao do tada najviših +15, 57:72. Četvrtina je zaključena rezultatom 63:72 za Split.

U posljednjoj četvrtini Split je i dalje kontrolirao utakmicu i izgledao puno bolji od domaćina, koji je pokušavao na sve načine okrenuti tijek utakmice, no Žuti su danas ipak bili na nivou više. Mavra je i u posljednjoj četvrtini vodio igru Splita, napadački se pridružio i Jamal Nelson, sa +11 se ušlo u posljednje dvije minute. Borac jeu tada povezao tricu i dvicu, za priključak na 87:89, Split nije iskoristio svoj napad, a Novaković u posljednoj sekundi stavio tricu za 90:89. Ostalo je Žutima 8 stotinki, Runjić je bio na rubu fauliranja, suci se nisu oglasili i pobjeda je pripala Borcu.