Split kući pjevajući iz Vršca

Nakon što su u zadnje četiri utakmice druge ABA lige Splićani izgubili njih čak tri (Zrinjski, Lovćen, Primorska), Žuti su večeras slavili u Vršcu i popravili svoj položaj na tablici.

ABA druga liga, 12.kolo:

Vršac-Split 80:96 (19:23,18:18,19:33,24:22)

(Jovanović 15 ,Mitrović 11 / Kedžo 19, Veljačić 16)

Bolje otvaranje utakmice vidjeli smo od Splićana, koji su preko Veljačića i Cobbinsa došli do prvog većeg vodstva i tako nastavili do kraja prve četvrtine, koju su zaključili vodstvom 19:23 koševima Kedže. Mateo je bio raspoložen i u drugoj četvrtini i tako držao Žute u vodstvu pa je sa svojih 12 poena do poluvremena bio prvi strijelac na utakmici. Izjednačenu igru u drugoj četvrtini vidjeli su gledatelji, ali domaći nisu unatoč svim naporima doći do izjednačenja i na poluvrijeme se otišlo sa razlikom kao i na kraju prve četvrtine, 37:41. Odličnu treću četvrtinu odigrali su Žuti i potpuno prelomili utakmicu. Kedži su se pridružili u napadu Veljačić i Kovačević sa svojim dalekometnim šutevima i bilo je jasno da će Split izaći iz ove utakmice kao pobjednik, a treću su četvrtinu dobili Žuti 19:33. Popuštanja nije bilo niti u zadnjoj četvrtini, zadržali su Žuti ozbiljnost i koncentraciju te održavali svoju prednost za konačnih 80:96.