Split na +40 protiv Zaboka, 1:0 u seriji te jednom nogom u polufinalu doigravanja

Split je potvrdio ulogu favorita u ovoj seriji protiv Zaboka, uvodnom pobjedom.

Četvrtfinale doigravanja:

Zabok-Split 51:91 (14:23, 10:19, 10:30, 17:19)

(Jambrović 13 / Perasović 18, Perković 15)

Splićani su autoritativno ušli u početak četvrtfinalne serije protiv Zaboka, kako bi odmah na startu izbjegli bilo kakve komplikacije ili se uvukli u probleme. Doputovali su u Zabok bez Roka Ukića i Pavla Marčinkovića. Imala je momčad Mile Karakaša +9 nakon prve četvrtine, a dobru igru nastavili su i u drugoj četvrtini, u kojoj su domaćinu dozvolili da ubace samo 10 poena. Toni Perković i Ivan Perasović su sa po 9 poena bili najprecizniji kod Splita.

Za svega tri minute treće četvrtine Split je serijom 19:4 pobjegao domaćinu na 30 razlike i tu je priči bio kraj, utakmica je izgubila svaku nadu za nekakvom neizvjesnošću. Kraj treće četvrtine pokazivao je na semaforu rezultat 34:72. Split je već tada na kontu imao 12 ubačenih trica, za razliku od domaćina koj je u tom segmentu igre šutirao 1/20.

Konačni rezultat bio je 51:91 za Split.

Patrik Jambrović je bio jedini raspoloženi kod Zaboka, ako se to tako može nazvati, sa 13 poena.

Kod Splita najviše poena zabio je Ivan Perasović i to 18, dok je Toni Perković upisao 15 poena.