Split na krilima odličnog Marčinkovića do pobjede u Sinju

Zaostala utakmica 13.kola u Sinju je spojila Alkar i Split.

HT Premijer liga, 13.kolo.

Alkar-Split 69:92 (25:22, 14:21, 20:26, 10:23)

(Granić 16, H.Vučić 13 / Marčinković 26, Luković 17)

Sinjani su hrabro ušli u utakmicu protiv favorita iz Splita i to im se isplatilo, s obzirom da su nakon prve četvrtine imali vodstvo 25:22. Skelin je tada malo razdrmao svoju momčad, koja je u drugih deset minuta odigrala puno bolje kada su u pitanju obrambeni zadaci, što im je i donijelo rezultatski preokret i vodstvo na poluvremenu od 4 razlike.

Napadački raspoložen SPlit je i u drugom poluvremenu nastavio dobru igru, razigrali su se Marčinković i Luković, koji su danas bili najbolji pojedinci Splita. Tricaški se ovom dvojcu pridružio i Mesiček i Split je u drugom dijelu susreta prelomio utakmicu i pobjegao na razliku, koja je za Alkar ipak bila nedostižna.

Vlatko Granić je sa 16 poena bio najbolji strijelac domaćina, a Hrvoje Vučić je dodao 13.

Pavle Marčinković je danas bio uvjerljivo najbolji igrač Splita sa 26 poena, a Marko Luković je dodao 17 poena i 9 skokova.