Split preko Gorice izborio završnicu Kupa Krešimir Ćosić

Splićani su danas bili bolji kroz sve četvrtine i tako izborili završnicu Kupa.

Kup Krešimir Ćosić, osmina finala:

Gorica-Split 80:90 (16:23, 28:24, 18:20, 18:23)

(Uljarević 11, Ljubičić 10 / Mesiček 24, Čampara 18, Marić 18)

Gorica i Split su ušli u borbu za završnicu Kupa Krešimir Ćosić. Trener Gorice, Josip Sesar, se na početku utakmice odlučio za zonsku obranu, što je malo iznenadilo Split pa je za svega par minuta semafor pokazivao 14:5 za domaćina. Split se u slijedećim minutama ipak malo pribrao, proradio je napad i vrlo brzo su žuti uhvatili priključak sa domaćinom. Marin Marić je po ulasku sa klupe nanizao 10 poena, Blaž Mesiček je pogodio tri trice i Split je preuzeo konce igre. Žuti su imali +7 nakon prvih deset minuta, kontrolirali rezultat, a i igru, dok je Gorica pokušavala uhvatiti priključak prije svega brzom tranzicijom. U takvom ritmu se razigrao Krešimir Ljubičić i postigao nekoliko poena pod koševima, a izvana je proradio i Karlo Uljarević (dvije trice) i Gorica je do poluvremena potpuno uhvatila zaostatak za gostima i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 44:47, nakon sjajnog zakucavanja Mesičeka u posljednjim sekundama. Mesiček je ujedno i bio prvo ime Splita u prvom poluvremenu sa 15 poena.

Split je i u trećoj četvrtini nastavio sa svojom dobrom igrom i sve do kraja četvrtine držao svoje vodstvo. Imali su žuti u nekoliko situacija i veću prednost (7-8 poena), ali nisu uspjevali pobjeći na veću razliku i Gorica je tako pronašla načina da ostane u igri. Lomili su igrači Splita domaćine i u zadnjoj četvrtini, ali nikako nisu uspjevali otići na razliku koja bi im osigurala mirnu završnicu. U zadnjh pet minuta ušlo se sa rezultatom 74:76 za Split.

Čampara je proigrao u drugom poluvremenu pa je Split uz Marića i Mesičeka imao još jednog aktivnog igrača u napadu, dok je Gorici očajnički nedostajao učinak Mazalina, koji se danas mučio u napadu. Gorica je ušla u bonus četiri minute prije kraja pa su gosti to koristili i preko slobodnih bacanja polako kročili put ka pobjedi. Ipak, kada su minutu i pol prije kraja otišli na +6, pokazalo se to kao presudno jer Gorica nije dva napada nakon toga iskoristila. Splićani su u završnici prvo blokirali šut Majcunića i zabili kontru za potvrdu pobjede.

Karlo Uljarević je sa 11 poena bio prvi strijelac Gorice, Krešimir Ljubičić je upisao 10.

Kod pobjednika, najrasploženiji Blaž Mesiček sa 24 poena, dok su po 18 dodali Marin Marić i Sani Čampara.