Split preokretom do slavlja u Zaboku

U prvom subotnjem susretu desetog kola HT Premijer lige susreli su se domaći Zabok i košarkaši Splita.

HT Premijer liga, 10. kolo

Zabok – Split 86:91 (42:32)

(statistika)

Split odlično otvara utakmicu i serijom 0:7 dovodi Zabok u rane probleme. Ipak, momčad Ivana Tomasa uspjela je preokrenuti i četvrtinu završiti svojom serijom 21:11. U drugoj dionici nastavljaju se problemi Splićana te Zabok na krilima vezanih trica Batura na poluvrijeme odlazi rezultatom 42:32. U drugom poluvremenu gledamo agresivniji Split koji se na kraju treće četvrtine primiče na -6 razlike. U završnici se Split pokušao vraćati preko Kedže i Kovačevića koji su ih nosili u završnici. Ključna je bila trica Bruna Rebića koja je donijela produžetak. U dodatnih pet minuta Split je pokazao više te zaokružio sjajni preokret i pobjedu.

U sljedećem 11. kolu Zabok će gostovati kod Bosca, dok će Split na Gripama dočekati sinjski Alkar.