Split prvu pobjedu u ABA ligi uzeo u gostima kod Zadra

Splićani su uhvatili prvu pobjedu u ABA ligi u Zadru.

Zadar danas nije bio na uobičajenom nivou prijašnjih utakmica, sa puno previše grešaka i gosti iz Splita su to večeras kaznili i domogli se prvog slavlja u regionalnoj ligi ove sezone.

Žuti su gotovo cijelu prvu četvrtinu imali vodstvo, no u završnici iste Zadar je došao do preokreta i vodstva, koje su sačuvali do kraja poluvremena, za 37:31 nakon prvih dvadeset minuta.

Zadrani nikako nisu uspjevali niti u drugom poluvremenu do kraja slomiti Split, iako su imali konstantno vodstvo, u jednom trenutku i +10, no Split je stalno puhao za vratom i bio tu negdje. Razigrao se u posljednjoj četvrtini Mavra za Split, Shorter ubacio neke svoje uobičajene poene i Split je uhvatio prvo vodstvo 63:65, sredinom četvrte.

Do kraja utakmice, Žuti su iskontrolirali svoje vodstvo i bolji momentum, iako je Zadar sada bio u poziciji da ganja rezultat, što su i činili posljednjih nekoliko minuta. Ostat će sporna situacija, barem se tako čulo u televizijskom prijenosu, je li koš Luke Božića na -3 trebao biti priznat, uz dodatno bacanje ili ne, no Zadru to nije prviše pomoglo i Shorter je sa linije bacanja potvrdio pobjedu Splita.

Luka Božić je sa 24 poena i 11 skokova bio najbolji pojedinac Zadra, dok je Split predvodio dvojac Shorter (22 poena, 9 skokova)-Mavra (20 poena, 7 asista).