Split rutinski preko Pule

Splićani su odigrali maksimalno korektno i ozbiljno te se bez puno problema plasirali u polufinale Kupa.

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ, ČETVRTFINALE:

Split-Pula 1981 107:64 (22:22, 29:13, 33:18, 23:11)

(Perković 23, Vranković 20 / Bilalović 18, Stojanović 10, Filić 10)

Košarkaši Splita treći su polufinalisti Kupa Krešimira Ćosića. Oni su u svom četvrtfinalnom dvoboju bili uvjerljivi protiv KK Pule 1981.

Žuti su s par atraktivnih kontri i zakucavanja odlično otvorili utakmicu i prijetili da se već u prvim minutama odlijepe na značajniju prednost. Ipak, nakon timeouta Pula se uspjela vratiti te prvu četvrtinu završiti u egalu (22:22).

Momčad iz Istre je čak i povela početkom druge dionice, ali to je bilo sve od njih za večeras. Split je na poluvrijeme otišao sa 16 poena prednosti.

Ostatkom utakmice ta se prednost samo povećavala te je Split izborio polufinale u kojemu će sutra od 20:30 sati odmjeriti snage s pobjednikom susreta između Zadra i Sonik-Puntamike.