Split savladao Goricu na uzavrelim Gripama u napetoj utakmici

Split je na otvaranju HT Premijer lige na Gripama ugostio svoju prošlosezonsku “crnu mačku”, Sesarovu Goricu.

Split Gorica 71:65 (16:13, 17:18, 17:15, 21:19)

(Bajo 15, Perković 13,Gabrić 14, Marčinković 10 / Brzoja 10, Vučić 10)

Otvorili su “Žuti” s pomalo čudnom petorkom te nakon tri minute igre i dalje bili bez ubačaja. Grgurević je vidio da je vrag odnio šalu te ulaskom Gabrića i Cunninghama domaćini dobijaju stabilnost na parketu (16:13 prva četvrtina).

Gostima je prednost bio vrlo dobar vanjski šut, no Splićani izvrsno brane reket. Mnogo smo tehničkih pogrešaka i razuzdane igre vidjeli u početnih dvadeset minuta igre, a na predah se otišlo prednošću domaćina 33:31 koje je u završnici poluvremena ponio probuđeni lanjski MVP Marčinković nakon podosta luckastog ulaska u utakmicu.

U treću četvrtinu Splićani ulaze s još jačom obranom te Goricu ostavljaju bez koša u početne četiri minute igre, a prvi puta momčad Ante Grgurevića odlazi i na dvoznamenkastu prednost. Utakmica ulazi u tihe vode te gubi na ritmu zbog brzog bonusa obje momčadi. Kod Velikogoričana Ivan Vučić i Mislav Brzoja kreatori su mini povratka te se u posljednjih deset minuta igre ulazi s rezultatom 50:46 za Split.

Nakon ponovno razdoblja rastrgane igre, gledamo sjajnu rolu bivšeg dvojca Cedevite, Perkovića i Baje uz šuterski kao i obično sjajno raspoloženog Gabrića. Četiri minute prije kraja susreta Gorica se ponovno primiče s -10 na -5 i to s pet poena probuđenog Lovre Mazalina koji do tog trenutka nije ubacio apsolutno ništa.

Mali i nepotrebni incident dogodio se nakon trice Perkovića. Mladi bek je nešto dobacio Sesaru nakon kojeg mu ni ovaj nije ostao dužan. Sudci su to rješili tehničkim za obe uzavrele glave.

U samom finišu odlučuje se slobodnim bacanjima koja Splitu nimalo nisu bila dobra tijekom cijele utakmice. Gorica je imala napad na -3 11 sekundi prije kraja, ali fantastično u obrani reagira Gabrić te prisiljava Mazalina na pogrešku. Splićani na kraju uzimaju prvu pobjedu sezone u vrlo napetoj utakmici što se i očekivalo. Onje momčadi imaju još mnogo prostora za napredak.