Split se poigrao sa Sparsima i osigurao ostanak u ABA ligi

Igra Splita danas je bila na visokom nivou i u takvom odnosu snaga, Sparsi nisu imali nikakve šanse.

Doigravanje za ABA ligu, 3.utakmica:

Split-Spars 90:60 (19:16, 28:10, 21:18, 22:16)

(Kedžo 13, Ukić 12 / Buza 11, Kamenjaš 11)

Split je uspio u trećoj utakmici doći do druge pobjede nad Sparsima i osigurati ostanak u ABA ligi i slijedeće sezone. Neizvjesnost je trajala samo u prvoj četvrtini, koju je Split dobio samo tri razlike, a onda je u drugoj četvrtini počela rapsodija Žutih, koji su tu četvrtinu dobili čak 28:10 i tako već odradili velik dio posla. Visokih +21 bili su velik zalog za drugi dio utakmice u kojem je samo trebalo potvrditi stečenu prednost.

Držali su Žuti cijelo vrijeme prednost od 20-ak poena viška u odnosu na goste, koji su uspjeli pred kraj treće četvrtine smanjiti razliku u jednom trenutku ispod 20, no Split je preko Tonija Perkovića vratio sve na 20 i više poena viška, pred posljednjih deset minuta.

U posljednjoj četvrtini gosti su se potpuno raspali, Split zadržao visok intenzitet i razlika je samo rasla do konačnih + .Uspio je Karakaš rasporediti minutažu, s obzirom da ga već sutra čeka druga utakmica polufinala prvenstva Hrvatske, u Zagrebu protiv Cibone.

Prvi strijelac Splita je bio Mateo Kedžo sa 13 poena, 12 je dodao Roko Ukić.

Sparse su predvodili Buza i Kamenjaš sa 11 poena.