Split se provukao u Nikšiću

Splitski “Žuti” gostovali su u Nikšiću kod Sutjeske u sklopu četvrtog kola Druge ABA lige.

Sutjeska-Split 83:90  (18:25, 23:24, 21:24, 21:17)

Kalajžić 11 (5as), Veljačić 11 (4as, 6 to), Kedžo 16, Gabrić 10, Marčinković 5, Kovačević 12, Morris 14 (6as), Cobbins 11, Vrgoč, Jukić, Omrčen / Pavlićević 28, Spasojević 21

Split je dominirao od samog početka, a Sutjeska je poene hvala uglavnom s linije slobodnih bacanja (čak 11 od 18 poena u 1/4!!!). Dolazili su domaćini u priključak u nekoliko navrata tokom druge četvrtine, no konstantno se igralo koš za košem te su gosti održavali svoju prednost. Posebno su raspoloženi bili kapetan Mateo Kedžo i “snajper” Maj Kovačević.

Tokom treće četvrtine Split stalno ima više od deset poena prednosti, a igru su nosili bekovi VeljačićKalajžić. U probleme s prekršajima ušli su, inače odlični danas, Gabrić, Cobbins i Kovačević, sva trojica skupivši po četiri osobne pogreške. Sutjeska se tako pet minuta prije kraja vratila na samo četiri poena minusa (74:78). Jamel Morris izgubio je dvije lopte zaredom te promašio šut i Sutjeska izjednačava na 81:81.

Cobbins je “out” zbog petog prekršaja, no doktor Kedžo zabija dva napada zaredom. Morris zabija dva bacanja, a zatim i tricu te se iskupljuje za loše izdanje do tog trenutka. Do kraja nije bilo problema te su “Žuti” stigli do četvrte pobjede u isto toliko utakmica Druge ABA lige. Sljedećeg će tjedna na Gripama gostovati Sparsi iz Sarajeva.