Split slavio u derbiju

Dvorana na Gripama bila je mjesto u kojoj se odigrao dalmatinski derbi između Splita i Šibenika.

HT Premijer liga, 4. kolo

Split – Šibenik 81:65 (39:41)

Žuti poprilično rano, nošeni Majem Kovačevićem i Matom Kalajžićem, dolaze do rezultata 10:4. Slijedi mala kriza domaće momčadi, gosti iskorištavaju priliku i sedam minuta nakon početka utakmice odlaze u prednost od plus četiri. Splićani nikako ne mogu doći do vodstva i baziraju se na šutiranje s distance. Dolaze do vodstva par minuta prije poluvremena. Na odmor se odlazi rezultatom 39:41.

U drugom dijelu vođeni Gabrićem i Marčinkovićem rade seriju 19-6 i tada se budi Split koji igra upravo onako kako je pokazao da može i zna u prethodnim utakmicama. Cobbins zaustavlja Junakovića, gosti više ne mogu pratiti taj ritam i u posljednjoj četvrtini domaćini ih u potpunosti lome. Poeni Splićana su dolazili sa svih strana. U posljednjih pet minuta bez ikakvih problema su zatvorili utakmicu i ostvarili veliku pobjedu u derbiju.