Splićani su preokretom u zadnjim minutama uspjeli doći do pobjede.

HT PREMIJER LIGA, 3.KOLO

Vrijednosnice Osijek-Split 82:86 (27:18, 23:22, 18:17, 14:29)

(Jordano 22, Frye 16/ Luković 24, Perković 16)

S obzirom na “predigru” oko spornog treninga u Osijeku, očekivao se puno jači otpor Splita, kojeg sa klupe nije mogao voditi prvi trener Ivica Skelin. Angažirani domaćin je odlično otvorio utakmicu, posebno dobro odigrao je Arijan Lakić, a u napadu su mu se pridružili Frye i Jordano i obrana Splita u tim je trenucima izgledala porozno i loše. Čak 27 poena zabio je domaćin i pokazao da neće tek tako prepustiti bodove gostima, koji su unatoč svemu i dalje bili favoriti. Uspio je Split koliko toliko iskontrolirati rezultat kako domaćin ne bi previše pobjegao, no trica Fryea u posljednjoj sekundi poluvremena poslala je Split u svlačionicu sa -10.

Držao je domaćin dvoznamenkastu prednost i na početku drugog poluvremena, a Split to uporno ganjao ne bi li unio malo nemira u redove Brokera, no s druge strane obrana im je danas bila prilično loša i tu su gubili ritam. Razigrao se dodatno Amerikanac Frye kod domaćina, koji je diktirao tempo svoje momčadi, koja je na posljednji mali odmor otišla sa vodstvom 68:57.

Splićani su malo bolje otvorili posljednju dionicu i preko Lukovića smanjili zaostatak na -6, u 33.minuti utakmice. Nakon poena istog igrača i Marčinkovića stigli su na samo 2 minusa, ali su nakon toga promašili tri napada za redom i propustili priliku za vodstvom. Tri minute prije kraja, domaćin je imao vodstvo 76:74. Perasović je tada dvicom izjednačio rezultat, da bi Marčinković nakon neiskorištenog napada domaćina, tricom donio prvo vodstvo Splitu na utakmici, 76:79, na 1:38 do kraja. Frye je tada nepotrebno izgubio loptu, a Đoković stavio novu tricu za +6 Splita. Domaćin se tu raspao totalno i pobjeda je otišla Splitu.