Split uvjerljivo slavio kod Hermesa

Prvo kolo HT Premijer lige nastavilo se u Draženovom domu gdje je Hermes Analitica dočekala Split.

HT Premijer liga, 1. kolo

Hermes Analitica – Split 71:90 (38:40)

Obje su momčadi u novu sezonu ušle znatno ojačane. Gosti iz Splita investirali su u ekipu te najavili pohod prema ABA ligi dok su domaćini složili respektabilan roster koji bi trebao biti dovoljan za osigurati mjesto u playoffu.

Prva je četvrtina većim dijelom protekla u izjednačenom tonu. Ipak, domaćini su u posljednje tri minute serijom 9:0 ostavili Splićane bez postignutog koša. Momci Vladimira Anzulovića probudili su se u drugoj četvrtini te ponajviše zahvaljujući Jamelu Morrisu stigli u rezultatski egal. Gosti su na poluvrijeme otišli na +2 zahvaljujući lijepoj trici Maura Veljačića sa zvukom sirene. U istom ritmu Split je nastavio i u trećoj četvrtini koju otvara sa serijom 13:0 i do kraja mirno privodi utakmicu kraju za treću ovosezonsku pobjedu, prvu u domaćem prvenstvu.

Kod pobjedničke momčadi najbolji je bio sjajni Jamel Morris sa 27 poena, četiri skoka i pet asistencija. Odličnu partiju pružio je i igrač Hermesa Roko Rogić s 20 poena, osam skokova i osam asistencija. Hermes će u drugom kolu u goste Alkaru, dok će Split na Gripama dočekati Cedevitu.