Split uvjerljivo slavio na gostovanju kod Škrljeva

Košarkaši Splita pobjedom su završili niz od dvije gostujuće utakmice u ovom tjednu. Nakon velikog slavlja kod Sutjeske u Nikšiću, Splićani su svladali i Škrljevo u trećem kolu domaćeg prvenstva.

HT Premijer liga, 3. kolo

Škrljevo – Split 74:89 (34:51)

Obje su ekipe u utakmicu ušle s velikim angažmanom i željom za pobjedu. Domaćini su nakon dva odigrana kola bili na omjeru 0-2, dok je Split u prošlom kolu odigrao neprepoznatljivo loše protiv druge momčadi Cedevite te doživio težak poraz na Gripama.

Odmah na početku gosti iz Splita pokazuju tko je kvalitetnija ekipa te se rano odvajaju u rezultatsku prednost. Domaćini nisu uspjeli parirati raspucanim Splićanima koji su na poluvremenu zabili čak 51 poen, uz preko 55 posto ubačaja iz igre. Momčad Vladimira Anzulovića na odmor je otišla s rezultatom 51:34 u svoju korist. Do kraja utakmice Split je mirno održavao prednost, a minutažu su dobili i mladi Ivan Vrgoč, Bruno Rebić te Ivan Omrčen.

Pobjeničku je momčad predvodio Slovenac Maj Kovačevič s 22 poena, dok je u redovima Škrljeva najefikasniji bio Achraf Yacobou s 20 poena. Splićane sada očekuje domaći susret sa Šibenikom te ogled u Drugoj ABA ligi protiv Sparsa u srijedu. Škrljevo će prvu pobjedu u HT Premijer ligi tražiti na neugodnom gostovanju kod sinjskog Alkara.