Split već u prvom poluvremenu osigurao pobjedu nad Cedevitom Junior

U 6. kolu HT Premijer Lige za prvaka Cedevita Junior poražena je u Domu sportova od Splita 86:64.

Momčad Damira Mulaomerovića od početka je upala u probleme. Gosti su utakmicu otvorili s vodstvom 12-0 i u prvoj su četvrtini šutirali 68% iz igre. S druge strane, Vitamini su u prvih 10 minuta iz igre šutirali 33% pa su gosti u drugu dionicu otišli s vodstvom 30:12, a na poluvremenu je rezultat bio 54:33 za Žute.

U nastavku utakmice Cedevita Junior nije uspjela ozbiljnije ugroziti prednost Splićana.

U dresu Zagrepčana Rok Radović upisao je 14 poena, 3 skoka i 3 asistencije, Jure Planinić ubilježio je 11 poena i 4 skoka, a Josip Batinić 10 poena, 6 skokova i 2 asistencije.

S 15 poena prvi strijelac Splita bio je bivši igrač Cedevite Junior Toni Perković, a Sani Čampara zabio je poen manje.

Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior: “Mislim da je Split, prije svega, pokazao dominaciju u svakom momentu. Igraju stvarno dobro. Što se nas tiče, mi s ovakvom igrom mislim da i ne zaslužujemo igrati ovu Ligu 6. S ovim pristupom i na ovaj način, realno mi smo u biti najslabiji tim i možemo biti sretni da smo ušli u Ligu 6. Razočaran sam prije svega pristupom i angažmanom po tko zna koji put. Imali su 42 skoka, od čega 14 napadačkih, a to je ono što smo naglasili da je najvažnije da im oduzmemo. Promašili smo 11 slobodnih bacanja. Igramo u nekom grču koji mi uopće nije jasan jer smo mi ispunili sve svoje ciljeve. Jako loša prezentacija i jako loša košarka. Splitu čestitam. Mislim da su stvarno odigrali vrhunsku utakmicu. Iskoristili su sve ono što smo im dali. Prije svega, mislim da smo mi bili katastrofalni i individualno i timski. Vidi se to po penalima i voljnom momentu, koji danas nije postojao. Ostaje nam da odigramo finiš, no s ovakvom igrom ne zaslužujemo da smo na ovom mjestu.”

Jure Planinić, centar Cedevite Junior: “Mislim da smo jako loše ušli u utakmicu. Sve što smo dogovarali, nismo ispoštovali u prvoj četvrtini. Kasnije smo se pokušavali vratiti u igru, ali Split je previše kvalitetna ekipa da nam to tako lako dozvolio. Na kraju velik poraz. Moramo skupiti glave i odraditi jake treninge u narednim danima da u sljedeću utakmicu dođemo spremni, da pobijedimo i izađemo iz negativnog niza.”

Srđan Subotić, trener Splita: “Odigrali smo jednu odličnu utakmicu i napadački i obrambeno. Zatvorili smo neke njihove važne strane. Mislim da smo je kontrolirali od početka do kraja i stvarno svaka čast momcima na načinu na koji su odigrali ovu utakmicu.”

Toni Perković, bek Splita: “Hvala Bogu da smo napokon i mi zadržali prednost nakon prvog poluvremena. Ovo je jako bitna pobjeda za nas. Sad se trebamo dobro odmoriti i napasti prvenstvo.”