Splitove početničke greške Krka kaznila dvije sekunde prije kraja

Split danas jednostavno nije znao privesti utakmicu kraju kada je imao vodstvo.

ABA liga, 10.kolo:

Split-Krka 78:80 (22:20, 10:20, 25:14, 21:26)

(Luković 19, Perković 15 / Camphor 20, Barič 14)

Prvo poluvrijeme na Gripama je prošlo u neizvjesnom nadmetanju, a ekipe su se nekoliko puta izmjenjivale u vodstvima, sve do sredine druge četvrtine. Onda je Krka zaigrala puno bolje od Splita u napadačkom dijelu i pobjegla žutima i na poluvremenu je imala +8.

Početak drugog poluvremena je pripao Splitu, koji je na krilima Marina Marića i nekoliko uzastopnih njegovih poena prešao u vodstvo i imao kontrolu rezultata. No vidjelo se da se Split muči, da ne zna privesti utakmicu kraju, prije svega nekim početničkim greškama. Naravo, kako to i biva, Krka je serijom 8:0 dovela utakmicu u egal završnicu.

Onda su krenula nepotrebna srljanja i individualne greške igrača Splita. Izgledalo je kao da se neki igrači natječu tko će više solirati, kao da su se svi željeli prometnuti u nekakve junake, a radili su upravo suportno, dok je Krkin trener Vladimir Anzulović iskusno koristio greške i sa svojom momčadi došao do prilike za pobjedom. U zadnje tri minute Krka je ušla sa +4, no Čampara i Marić su vratili Splitu vodstvo 76:73. I umjesto da na iskustvo privedu utakmicu kraju, Split je nastavio sa spomenutim soliranjem nekih igrača i Krka je to kaznila i ubrzo povela 76:78. Izborio je Luković slobodna bacanja 25 sekundi prije kraja i nakon što je pogodio oba Split je imao produžetak, no trebao je obraniti posljednji napad Krke. Čekali su igrači Krke sve do posljednjih skundi, loptu je dobio njihov najbolji igrač Camphor i zabio dvicu za pobjedu, dvije sekunde prije kraja. Luković je samo uspio prebaciti loptu preko terena, ali ne i do koša i Krka je došla do zaslužene pobjede…

Spomenuti Camphor je sa 20 poena bio prvo ime utakmice, dok je Split predvodio Luković sa 19 poena.