Split je opravdao ulogu favorita i uvjerljivo slavio u Sinju.

Ht Premijer liga, 11.kolo:

Alkar-Split 57:83 (16:16, 16:26, 9:22,16:19)

(Gilbert 11, Tomašević 10 / Perković 26, Runjić 13, Ukić 13)

Sinjani, koji su prije ove utakmice bili u nizu od dvije pobjede, solidno su otvorili susret. U dva navrata domaći sastav brojao i četiri koša viška, međutim, prvih deset minuta ipak je zaključeno bez pobjednika (16:16).

Rezultatska izjednačenost potrajala je do završne tri minute prvog poluvremena kada je Alkar upao u napadačku krizu. Nestalo je ideje, što je Split odvelo do čak deset koševa viška poslije 20 minuta igre (32:42).

Gosti su u trećoj dionici definitivno otklonili pitanje pobjednika. Raspoloženi Perković je s dvije vezane trice  donio višak Splitu od 15 koševa u 24. minuti, da bi se četiri minute poslije razlika popela na okruglih 20 koševa.

Tako se završnih deset minuta igre pretvorilo u odrađivanje posla pri čemu je domaći trener u igru uveo i mlade sinjske igrače.

U domaćem sastavu, koji je promašio enorman broj tzv. zicera (šut za 2 poena – 32 posto) gotovo nitko nije vrijedan pojedinačnog isticanja. Radi mladosti ipak ćemo spomenuti Mladena Tomaševića koji je ubacio 10 koševa.

Uvjerljivo prvo Splitovo ime, a i čitave utakmice bio je Toni Perković koji je ubacio 26 koševa i imao po 6 koševa i asistencija. Upola manje koševa ubacili su Lovre Runjić i Roko Leni Ukić.

Izvor: HKS / AB foto