Splitu velika pobjeda nad MZT-om za skok na 3.mjesto

Splićani su nakon tri uzastopna poraza od MZT-a u ovom natjecanju, stigli do pobjede.

ABA 2, 17.kolo:

Split-MZT Skopje 98:85 (27:22, 18:28, 22:19, 31:16)

(Perković 21, Gabrić 18, Bajo 18 / Krstevski 18, Stojanovski 17)

Žuti su odigrali odličnu zadnju četvrtinu, koju su dobili čak 31:16 i tako došli do pobjede. Prvo je poluvrijeme prošlo u jednom neizvjesnom nadmetanju, u kojem se bolje snašla gostujuća ekipa i zasluženo imala na poluvremenu +5.

Ipak, u trećoj četvrtini, Split je zaigrao nešto bolje, no ne dovoljno da se ugrozi vodstvo gostiju. Uspjeli su žuti smanjiti zaostatak i uhvatiti zalet za ono što su napravili u zadnjih deset minuta.

Podigli su nivo igre u oba smjera, pogotovo u napadu, gdje su se nalazila najbolja riješenja i akcije su imale smisla, što je i rezultiralo potpunim preokretom. U 32. minuti Split je uspio doći do izjednačenja 73:73 i tu je počeo lomiti goste. Nakon nekoliko izmjena vodstava, Split je u 37.minuti imao najviših +5, a onda je preko Gabrića i Kovačevića to povećao na +9, 90:81 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Na kraju apsolutno zasluženih +13 za raspoložene žute.

Toni Perković je sa 21 poenom, 6 skokova i 10 asistencija bio prvo ime susreta, a Darko Bajo je dodao 18 poena i 12 skokova.

Kod gostiju Krstevski sa 18 poena, 5 skokova i 5 asistencija bolji od ostalih.