Štemberger i Perković bacili Ribolu na koljena i četvrto mjesto

Kvarner je upisao novu pobjedu, kojom je definitivno osigurao prvoligaški ostanak.

Prva liga, 20.kolo:

Kvarner-Ribola Kaštela 79:68 (27:10, 18:14, 17:17, 17:27)

(Perković 18, Štemberger 17 / Rašetina 13, Biočić 10)

Kvarner je došao do četvrte pobjede u nizu, a ovom današnjom je osigurao ostanak u Prvoj ligi, dva kola prije kraja.

Odlično poluvrijeme odigrali su domaći igrači, koji su nakon prve četvrtine imali +17, a do poluvremena su to digli i do +21. Ribola je redala s izgubljenim loptama, domaćin imao visok postotak šuta i sve je to rezultiralo visokim vodstvom domaće momčadi, koja je igrala na krilima iskusnog dvojca Štemberger-Perković, koji su zabijali, skakali te asistirali i zahvaljujući njima, gosti nisu danas imali nikakve šanse. Vodio je Kvarner u 27.minuti visokih 62:37.

Ipak, u posljednjoj četvrtini, gosti su uspjeli samo smanjiti zaostatak, koji je na kraju za njih bio -11, ali daleko je to bilo od moguće ugroze domaće pobjede. Ribola je ovim porazom pala na četvrto mjesto, s obzirom na pobjedu Jazina nad Zapruđem.

Jasmin Perković je sa 18 poena bio prvi strijelac domaćih, dok je Siniša Štemberger ubacio 17.

Kod gostiju jedini raspoložen Ivan Rašetina sa 13 poena.