Stephen Curry sa 45 poena “riješio” Clipperse, 14 poena Ivice Zupca, Miami isprašio prvake sa 42 razlike

Odličnu utakmicu odigrali su Clippersi i Warriorsi, dok su prvaci potopljeni od Miamija.

Od tri odigrane utakmice u NBA ligi izdvojit ćemo susret Clippersa i Warriorsa, u kojima je slavila momčad Golden Statea 115:113. Bila je to ljepotica večeri, u kojoj je briljirao Stephen Curry, koji je još jednom pokazao da se doslovno igra košarke. Prvu je četvrtinu Curry završio sa čak 25 poena, uz stopostotni šut 9/9 (5/5 trice). Ubacio je na kraju 45 poena Curry za 37 minuta, uz šut 16/24, od čega je trice šutirao 8/13, a dodao je i 10 skokova, 1 asist i 1 osvojenu loptu. Curry je ubacio dvije trice u zadnje dvije minute, koje su odlučile pobjednika.

Kod Clippersa prvo ime Paul George sa 29 poena, Eric Bledsoe je ubacio 22 poena, a naš Ivica Zubac je utakmicu završio sa 14 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Atlanta se lako obračunala sa Dallasom 113:87, a u svojim je redovima imala 6 igrača sa dvoznamenkastim brojem poena. Cam Reddish je sa 20 poena bio prvi strijelac, poen manje 19 je ubacio Trae Young. Kod Dallasa Luka Dončić je ubacio 18 poena, uz 11 skokova i 7 asistencija.

Miami je unakazio aktualne prvake, Milwaukee Buckse sa čak 42 razlike. Prvaci su bili neprepoznatljivi, primivši već u prvoj četvrtini čak 40 poena i tu je već bilo jasno da ovo neće biti njihova večer. Sa +29 za Miami se otišlo na poluvrijeme, a utakmica je završila na kraju rezultatom 137:95. Tyler Herro je bio prvi strijelac pobjednika sa 27 poena, Jimmy Butler je ubacio 21.