Stopostotni Gabrić riješio Vrijednosnice

Cijelo prvo poluvrijeme domaća se momčad mučila protiv Brokera, a onda su u drugom dijelu sve naplatili i uvjerljivo slavili.

HT Premijer liga, 7.kolo:

Split-Vrijednosnice Osijek 100:73 (22:19, 21:27, 32:11, 25:16)

(Gabrić 27, Bajo 14, Morris 14/ Ćorić 18, Jordano 14)

Split i Vrijednosnice su prvo poluvrijeme odigrali jednu neizvjesnu utakmicu, koja se podijelila na dva dijela. Prvu četvrtinu je dobio Split, u drugoj su gosti bili puno bolji, to im je i donijelo vodstvo od +3.

Ipak, za žute su stvari sjele na svoje mjesto u trećoj četvrtini. Izašla je iz svlačionice druga i raspoloženija ekipa Splita i potpuno deklasirala goste. Napad je proradio, obrana također i rezultat treće četvrtine je bio 32:11 i u tom trenutku Split je prelomio utakmicu. Do kraja su samo dokrajčili goste za konačnih i visokih +27.

Tomislav Gabrić je sa 27 poena bio najbolji pojedinac utakmice, a njegov šut je bio nepogrešiv večeras, 10/10, čemu je dodao 3 skoka i 4 asistencije.

Kod gostiju Andrija Ćorić najbolji sa 18 poena te Antonio Jordano sa 14.