Naša je reprezentacija na otvaranju Univerzijade u Napulju bila bolja od Rusije.

Univerzijada, 1.kolo:

Hrvatska-Rusija 58:54 (15:10,14:16,8:16,21:12)

(Škara 17, Jambrović 10, Perić 9)

U utakmici na mali broj poena, naši su momci bolje otvorili utakmicu i poveli 15:10 nakon uvodne četvrtine. Nešto lošije su reagirali u drugoj četvrtini, kada su gosti kontrolirali svoju igru, no Anzulovićevi momci nisu dozvolili nikakav preokret pa su na poluvrijeme otišli sa vodstvom 29:26.

Uslijedilo je tada izuzetno loših deset minuta za našu ekipu, koja nikako nije uspjevala doći do koša, nepreciznost je bila velika i samo 8 postignutih poena, a 16 primljenih su ih doveli u minus i Rusi su preuzeli inicijativu. No, uslijedilo je furioznih zadnjih deset minuta, gdje se naša reprezentacija probudila, zaigrala odlično u napadu, zatvorila prilaze košu, što je rezultiralo preuzimanjem vodstva na 46:45 i do kraja naša momčad nije ispuštala prednost i na kraju slavila 58:54.

Škara sa 17 poena i Jambrović sa 10 su bili naši najbolji pojedinci.