Sunsi poveli protiv Lakersa, Bogdanović promašio šut za produžetak, Memphis vodi 1:0

Nije manjkalo uzbuđenja niti na Zapadu na početku play-offa.

Nakon što su na Istoku odradili prve utakmice, Zapad je krenuo istim putem i sada je kristalno jasno jedno: moglo bi ovo biti jedno od uzbudljivijih i neizvjesnijih doigravanja.

SUNSI POVELI PROTIV AKTUALNIH PRVAKA

Phoenix Sunsi su protiv Lakersa potvrdili vrlo dobru formu iz regularnog dijela sezone i pokazali da nemaju respekta prema nikome. Nešto sporija igra Jamesa i ekipe protiv energičnih i poletnih Sunsa ovoga puta nije prolazila pa su aktualni prvaci gotovo kroz cijelu utakmicu hvatali vodstvo domaćina. Iako su u nekim trenucima spustili zaostatak na jednoznamenkasti broj, nije bilo više ideje i snage da se ravnopravnije uhvate u koštac sa domaćinom, koji je kontrolirao rezultat. Imali su Sunsi u nekim trenucima i 15-ak poena viška, a na kraju su utakmicu završili rezultatom 99:90. Sve to na krilima odličnog Devina Bookera, koji je Lakersima ubacio 34 poena, imao 7 skokova i 8 asistencija, a veliku pomoć imao je i u Deandreu Aytonu, koji je završio utakmicu sa 21 poenom i čak 16 skokova. Spore Lakerse predvodio je Lebron James sa 18 poena, 7 skokova i 10 asistencija.

Naš Dario Šarić je za 11 minuta na terenu upisao 4 poena, 2 skoka te po jednu asistenciju i blokadu.

PHOENIX-LA LAKERS 99:90

MEMPHIS ŠOKIRAO JAZZERE, BOGDANOVIĆ PROMAŠIO TRICU ZA PRODUŽETAK

Utah je poražena na domaćem terenu protiv Memphisa, koji je pokazao da pobjeda nad Warriorsima od prije nekoliko dana nije slučajna i da će bit tvrd orah i Jazzerima. Domaći su dobro otvorili susret, imali vodstvo, da bi ga u drugoj četvrtini potpuno ispustili i dozvolili Grizzliesima da do poluvremena dođu do +6. Nastavili su gosti dobrom igrom i u trećoj četvrtini, imali vodstvo i na kraju nje, a u posljednjoj četvrtinu u nekoliko situacija imali i +15. Jazzeri su se malo po malo vraćali u utakmicu, da bi u završnici uspjeli doći do 110:109, nakon dva ubačena bacanja našeg Bojana Bogdanovića. Odmah u slijedećem napadu Anderson je ubacio tricu za goste i vodstvo 112:109, a nakon time-outa, Bogdanović je dobio priliku da tricom odvede utakmicu u produžetak, no pogodio je samo tablu i gosti su upisali važnu pobjedu na startu. Bojan je završio utakmicu kao prvi strijelac svoje momčadi sa 29 poena (8/16 šut, 4/11 trice), 5 skokova i 2 osvojene lopte. Dillon Brooks je sa 31 poenom bio najbolji strijelac gostiju, dok je Ja Morant ubacio 26.

UTAH-MEMPHIS 109:112

TRAE YOUNG SRUŠIO KNICKSE U MADISONU

Nakon osam godina u New Yorku se odigrala utakmica play-offa. Nažalost, Knicksi nisu ovoga puta mogli preko raspoložene Atlante, iako je utakmica od početka odisala neizvjesnošću. Niti jedna ekipa nije uspjevala uzeti značajnije vodstvo, a tako se ušlo i u završnicu utakmice. Prvo je tricu stavio Bogdan Bogdanović za 103:103, da bi Trae Young sa dva bacanja donio vodstvo Atlanti 105:103, uslijedila je dvica Derricka Rosea za 105:105 i gostima je ostalo devet sekundi za posljednji napad. Njega je na kraju uzeo Young i zabio dvicu za 107:105. Domaćinu je ostalo 0.9 sekundi, gotovo za ništa i Atlanta je povela 1:0 u seriji.

Upravo je Trae Young bio prvo ime pobjedničke momčadi sa 32 poena, dodao je 7 skokova i podijelio 10 asistencija, dok je Bogdan Bogdanović dodao 18 poena. Kod domaćih, Alec Burks je ubacio 27 poena.

NEW YORK-ATLANTA 105:107