Super važna pobjeda Bosca nad Dinamom, Luka Krajnović presudio pobjednika

Vrlo važnu pobjedu ostvario je Bosco u gradskom derbiju protiv Dinama.

Dinamo je domaćinski otvorio susret protiv Bosca. Precizno u napadu, koncetrirano u obrani, što je Anzulovićevoj momčadi donijelo +3 nakon prvih deset minuta. No, onda su potpuno stali, posebno u obrani, gdje je bilo previše rupa i Bosco je dobio drugu četvrtinu čak 28:14 pa se na poluvrijeme otišlo sa +11 za Bosco (39:50).

Kontrolirao je Bosco rezultat u trećoj četvrtini, imao konstantno vodstvo i na posljednji mali odmor, na kraju treće četvrtine, otišao sa 58:68. I u posljednjoj četvrtini Bosco je imao vodstvo, iako je Dinamo stalno puhao za vratom, u 36.minuti došli su na 73:75, a onda i pred posljendju minutu na 76:78.

Nakon jednog pogođenog bacanja Petra Babića za 76:79, u slijedećem napadu Andro Anzulović je ubacio tricu za 79:79. Boscu je ostalo 19 sekundi za riješenje pitanja pobjednika, loptu je uzeo Luka Krajnović, kojeg je u pokušaju prodora prekršajem zaustavio Stipe Dugandžić. Krajnović je ubacio prvo, drugo promašio, no premalo vremena je ostalo za dalekometni šut Vučića i pobjeda je pripala Boscu.

Ivan Novačić je ubacio za Dinamo 23 poena, a Amerikanac Romelo Burrell 14.

Za pobjednike, Luka Krajnović 16, dok je Luka Babić ubacio 14.