NA DANAŠNJI DAN: Šveđo je načeo Cedevitu prije godinu dana za početak metle

Cibona je na današnji dan prije godinu dana krenula u pohod na naslov prvaka protiv Cedevite.

Cibonin pohod na naslov prvaka Hrvatske krenuo je prvom utakmicom u Draženovom domu, u kojoj su ugostili Cedevitu, favoriziranu Cedevitu. Puno skuplju i iskusniju momčad, kojoj su predviđali da će se protiv Cibone upravo oni prošetati do naslova najbolje ekipe. No, Velić i ekipa nisu tako mislili…

Već početak utakmice je pokazao raspoloženost kod Cibone i vjeru u svoje moći pa je već prva četvrtina završila sa +12 za Vukove. Cedevita je bila prilično umorna od polufinalne serije protiv Zadra, gdje je serija otišla u pet utakmica.

Cedevita je malo došla do daha do kraja poluvremena, a onda u drugom malo pojačala tempo i krenula smanjivati razliku, dok je Cibona u tim trenucima ušla u gostujući mlin i Rimčeva momčad je čak uspjela i povesti 80:81, no ipak do kraja je Cibona poenima Bundovića, Marića i Markote osigurala početnu prednost i veliku pobjedu 88:84, za vodstvo u finalnoj seriji.

Damir Markota je sa 16 poena predvodio Cibonu, dok je kapetan Maron Rozić zabio 15. Kod Cedevite Cobbs je stavio 16, Pullen 14…