Sven Smajlagić dvicom u posljednjim sekundama donio pobjedu Ciboni u Čačku

Cibona je došla do važne pobjede protiv desetkovanog Borca u Čačku.

Nakon što je ovaj susret jučer odgoden, danas su ipak na parket istrčali Borac i Cibona, na teren u Čačku.

Domaćin je zbog brojnih zdravstvenih problema imao samo sedam igrača, s tim da jedan uopće nije ulazio u igru, sve do posljednjih trenutaka.

Cibona je na kraju prekinula niz od četiri uzastopna poraza i slavila sa 84:83, dvicom Svena Smajlagića u zadnjoj sekundi susreta.

Cibona je bolje otvorila utakmicu, ali Borac se serijom 12:0 vratio u egal i tako stigao do pet poena prednosti, a to je sačuvo do kraja prve četvrtine koju je zaključio sa rezultatom 27:21.

Borac je igrao s velikom energijom na obje strane terena. Koliko god se mučila u napadu, Cibona se mučila i u obrani, a u 13. minuti Borac je prvi puta stigao na dvoznamenkastu prednost (31:21), a poluvrijeme je završilo vodstvom domaćina 43:38.

Cibona se domogla vodstva serijom 7:0 na početku drugog dijela, Borac na kratko vratio svoje vodstvo, a Cibona povela i držala vodstvo sve do završnice, kada je uslijedila prava drama.

Nakon što je Borna Kapusta promašio jedno od dva bacanja u zadnjoj minuti, gosti su prvo promašili svoj napad, točnije blokadu je upisao Ivan Perasović, no domaći su uhvatili loptu i tri sekunde prije kraja ubacili tricu.

Ciboni su ostale dvije sekunde, a nakon time-outa, Sven Smajlagić je ubacio dvicu za veliko slavlje Cibone. Stvar je u posljednjoj sekundi za Borac mogao popraviti šut sa gotovo 20 metara, no lopta se samo odbila od obruč i slavlje Cibone moglo je početi.

Borna Kapusta je sa 22 poena i 12 asista bio najbolji kod Cibone, Aleksandar Aranitović je dodao 14, a Krešo Radovčić 10.