SVJETSKO PRVENSTVO, ČETVRTFINALE: Australija prvi puta u povijesti u polufinalu SP!

U zadnjoj utakmici četvrtfinala, Australija je bila bolja od Češke, pogotovo u trećoj četvrtini i zasluženo otišla u polufinale.

Australija-Češka 82:70 (17:17, 16:13, 30:18,

(Mills 24, Goulding 14/ Auda 21, Satoransky 13)

Prvo je poluvrijeme opravdalo ulog za koji se igralo. Malo poena i čvrste obrane bile su dostojne utakmice koja je odlučivala posljednjeg putnika u polufinale. U takvoj igri nešto bolje se snašla Australija, koja je na poluvremenu imala +3. Patty Mills je bio njihov najbolji pojedinac sa 16 poena i zahvaljujući njemu, Australija je imala koliko toliko komotnu situaciju pred drugo poluvrijeme.

Ključnu prednost Australija je napravila u svom naletu u trećoj četvrtini, koju je na kraju dobila 30:18 i pobjegla Češkoj na veliku razliku. No, uporni i žilavi Česi, predovođeni Audom i Satoranskym, su napravili seriju 7:0 početkom zadnje četvrtine i vratili neizvjesnost u utakmicu. Ponovno se onda probudila Australija i sa nekoliko uzastopnih koševa ponovno otišla na dvoznamenkastu prednost pa se tako u zadnjih pet minuta ušlo sa +10 za Australiju. Krenuli su Česi tada sa bržim napadima jer je vremena za njih ostalo jako malo, no nikako nisu uspjeli spustiti razliku pa je košem Boguta, Australija na 2:37 prije kraja imala 77:66 vodstvo. Mills je tricom za 80:69 zaključio pitanje pobjednika.

Patty Mills je sa 24 poena, 4 skoka i 6 asistencija bio prvo ime susreta, no treba i istaknuti Tomasa Satoranskog kojem je nedostajao jedan skok do triple-doublea, upisao je 13 poena, 9 skokova i 13 asistencija.