SVJETSKO PRVENSTVO, ČETVRTFINALE: Španjolska sigurna za polufinale

Drugo četvrtfinale pripalo je Španjolskoj, koja nije imala previše problema protiv Poljske.

Španjolska-Poljska 90:78(22:18, 24:23, 21:17, 23:20)

(W.Hernangomez 18, Fernandez 16/ Slaughter 19, Waczynski 15)

Reprezentacija Španjolske se plasirala u polufinale svjetskog prvenstva. Španjolci nisu imali previše problema protiv Poljske, iako je prvo poluvrijeme proteklo u jednoj prilično izjednačenoj igri, gdje je Španjolska bila za nijansu bolja što joj je donijelo rezultatsku prednost.

Poljaci u drugom poluvremenu nisu uspjevali nikako spustiti prednost Španjolske ispod 7-8 poena, koja je je kontroliranom igrom držala tu prednost, sve do kraja utakmice. Poljaci su u drugom poluvremenu, točnije sredinom poluvremena, evidentno pali energetski te idejno u napadu, dok je Španjolska preko raspoloženog Willya Hernangomeza, nemilice punila koš Poljske.

Zasluženo slavlje Španjolaca na kraju za prolaz u polufinale i iščekivanje pobjednika susreta Australija-Češka.