SVJETSKO PRVENSTVO, DAN DESETI: Grčka neće vidjeti četvrtfinale unatoč pobjedi

U super uzbudljivoj i borbenoj utakmici, Grčka je slavila nad Češkom, no ne sa 12 razlike, koliko im je bilo potrebno da bi prošli u četvrtfinale.

Češka-Grčka 77:84 (12:18, 21:14, 16:25, 28:27)

(Bohačik 25, Satoransky 13, Auda 13/ Calathes 27, Sloukas 16)

Prilično neizvjesno i puno preokreta prvo poluvrijeme su prikazali Grci i Česi. Grčka je bolje otvorila utakmicu i povela, sa malo poena uspjeli su stvoriti vodstvo +6 nakon deset minuta. Grčkoj je trebala pobjeda više od 12 razlike, kako bi prošla dalje. Probudila se u drugoj četvrtini Češka i u odlični deset minuta potpuno stigli Grčku, a na kraju i poveli na samom kraju poluvremena. Drugo poluvrijeme je Češka ponovno dobro otvorila, no onda se ukazao Thanasis Antetokounmpo i za samo tri minute sam postigao 11 poena i donio svojoj reprezentaciji vodstvo pred odlučujućih deset minuta utakmice. Grčka je kontrolirala u zadnjoj četvrtini rezultat, no u 34. minuti na +10 za Grčku, petu osobnu napravio je njihov najbolji igrač, Giannis Antetokounmpo i bili su to potencijalni problemi za Grčku. Kako je vrijeme odmicalo, prednost Grčke se topila i Češka je bila vrlo blizu prolaska dalje, pogotovo nakon poena Satoranskog dvije i pol minute prije kraja, za -5, a onda je Bohačik tricom smanjio na samo -2. Grčka je krenula tada sa brzim napadima, došla do +7, na 45 sekundi do kraja, no sve njihove nade pokopao je Satoransky dvicom za 72:77. Nakon niza time-outa, lakih poena Grčke i slobodnih bacanja Češke, 4 sekunde prije kraja Calathes je zabio tricu za +9, no Bohačik je sa dva pogođena bacanja bacio Grčku u očaj.