SVJETSKO PRVENSTVO, DAN DESETI: Ljepotica prvenstva pripala Australiji, Francuzi idu vjerojatno na SAD

U utakmici za prvo mjesto skupine L, pravu poslasticu ponudile su Francuska i Australija.

Francuksa-Australija (24:23, 22:23, 29:25, 23:29)

(Fournier 31, De Colo 26/ Mills 30, Ingles 23)

Jedno od izjednačenijih i neizvjesnijih poluvremena odigrali su Francuska i Australija. Francuzi su u prvom dijelu poluvremena bili nešto bolji, dok su Australci to bili bolji u drugoj četvrtini. Rezultat toga je neriješeno prvo poluvrijeme.

Drugi dio otvorila je Francuska puno bolje i preko raspoloženog Fourniera stvorila prednost od 4 poena, a sjajnom sugiraču se u napadu pridružio i De Colo pa je Francuska ušla u zadnju četvrtinu sa blagom prednošću. No, onda su Australci proigrali, iz napada u napad se situacija mijenjala, kao i rezultat. Patty Mills je bio predvodnik svih akcija Australije, koja je u zadnje dvije minute ušla sa minusom od 2 poena, 92:90 je pokazivao semafor za Francusku, nakon trice Albicya. Australci su uzvatili preko Millsa i neizvjesnost se nastavila do kraja. Koševima Dellavedove Australija je povela 96:98, no izjednačio je De Colo na 98:98, a Dellavedova nakon prekršaja zabio jedno za 98:99 i vodstvo Australije, ostalo je 4 sekunde do kraja, Francuskoj je ostao zadnji napad. Albicy je loše dodao, do lopte je došao Mills i dodao do Creeka na kojem je Fournier napravio prekršaj, a Creek zabio samo jedno za pobjedu i prvo mjesto u skupini Australije.