SVJETSKO PRVENSTVO, DAN DRUGI: Aco krenuo pobjedom, Amerikanci sigurni

Odigrano je danas osam utakmicana SP, bez iznenađenja pa je tako kompletirano prvo kolo u svim skupinama.

Kanada-Australija 92:108

(Birch 18, Joseph 16/ Dellavedova 24, Goulding 16)

U prvoj utakmici Australija je bila bolja od Kanade u jednoj utakmici punoj preokreta. Australija je imala vodstvo na poluvremenu od 12 poena, no onda u trećoj četvrtini kao da su nestali. Kanađani su zaigrali kao u transu i dobili treću četvtinu sa nevjerojatnih 37:24 i prešli u vodstvo. No, onda su se Patty Mills i Matthew Dellavedova uozbilji i vrlo brzo vratili stvari na svoje mjesto i slavili 108:92.

Novi Zeland-Brazil 94:102

(Webster 19, Fotu 17/ Barbosa 22, Luz 15)

Brazil našeg Ace Petrovića je u trećoj četvrtni slomio žilavi Novi Zeland i to mu je donijelo pobjedu. Poluvrijeme je završilo neriješenim rezultatom, a onda su Barbosa i ekipa napravili ključnu prednost, 28:14 pa u zadnjoj četvrtini malo pali, ali to im je bilo dostatno da pobjedu na startu prevenstva.

Dominikanska Republika-Jordan 80:76

(Liz 15, Roberts 11/ Al Dwairi 34, Tucker 24)

Dominikanci su odigrali odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali +11, ali su onda skoro sve uprskali u drugom poluvremenu. Igrači Jordana su na krilima dvojca Al Dwairi-Tucker kreirali preokret i poveli, no ipak nisu izdržali do kraja i ipak ostali kratkih rukava.

Turska-Japan 86:67

(Ilyasova 19, Mahmoutoglu 17/ Fazekas 15, Hachimura 15)

Turska je bez puno problema slavila protiv Japana. Dobili su Turci tri četvrtine, prvu sa 16 razlike i tu prednost očuvali do kraja, bez previše panike i nervoze.

Senegal-Litva 47:101

(Faye 8, Ndour 8, Toure 8/ Sabonis 13, Valanciunas 13)

Litva je u utakmici lišenoj ikakve neizvjesnoti razbila Senegal. Vidjelo se već na početku da Senegal nema apsolutno nikakve šanse niti odgovor na igru Litve, uostalom pitanje pobjedika znalo se i prije utakmice. Bilo je samo pitanje koliki će minus samo biti na kraju. Tako je izbornik Litve iskoristio šansu i dao priliku svim igračima, nitko nije igrao više od 22 minute, što će im puno značiti u nastavku prenstva.

Grčka-Crna Gora 85:60

(Printezis 16, Papagiannis 15/ Vučević 12, Popović 11)

Grčka je dominantnom igrom razbila Crnu Goru i ostavila ju već do poluvremena bez šanse za pobjedom. Četvorica dvoznamenkastih kod Grčke, bili su dovoljni da se na kraju ključni igrači odmore pa je tako najveća zvijezda Antetokounmpo igrao samo 15 minuta, a Grke može razveseliti oporavak Sloukasa koji je odigrao četvrtinu i pol.

Češka-SAD 67:88

(Satoransky 17, Hruban 13, Bohacik 13/ Mitchell 16, Barne 14)

Amerikanci nisu imali previše problema sa Češkom. Tek uvod u utakmicu je bio neizvjestan, no kada su prebacili u veću brzinu, njihova je prednost samo rasla do konačnih + 21.

Francuska-Njemačka 78:74

(Fournier 26, M`Baye 21/ Voigtmann 25, Schroder 23)

Francuzi su imali veliku prednost nakon prvog poluvremena od 16 poena viška, koju su u drugom poluvremenu gotovo pa isputili i doveli se u situaciju da spašavaju glavu. Njemačka je na krilima Voigtmanna i Schrodera opasno zaprijetila, približila se na -2, no Fournier je slobodnim bacanjima ipak donio pobjedu Francuskoj.