SVJETSKO PRVENSTVO, DAN PETI, 2.dio: Bogdanović riješio Italiju, domaćin ne ide u drugi krug

Srbija se relativno lako obračunala sa Italijom, dok je domaćin Kina izgubila od Venezuele i neće vidjeti drugi krug.

Italija-Srbija 77:92 (23:28, 19:22, 15:20, 20:22)

(Gallinari 26, Belinelli 15/ Bogdanović 31, Jokić 15)

Srbija je suvereno savladala Italiju i tako još jednom potvrdila da je prvi favorit za zlato. Na krilima odličnog Bogdana Bogdanovića i njegovih 31 poen, Srbija je dominirala tijekom cijele utakmice, u većini slučajeva ta je razlika bila desetak poena. Talijani jednostavno nisu imali odgovor na njegovu igru, iako su u svojim redovima imali raspoloženog Gallinarija, no njegovom učinku se nitko od sugirača nije približio i Italija tu može tražiti razloge poraza. Srbija je sa stopostotnim učinkom završila natjecanje u prvoj fazi.

Venezuela-Kina 72:59 (18:10, 15:13, 18:18, 21:18)

(Guillent 15, Lewis 13/ Fang 13, Zhao 12)

Kina je kao domaćin odigrala najlošiju utakmicu kada je ona trebala biti najbolja. U utakmici odluke za prolazak skupine Venezuela je dominirala od samog početka, dok se domaćin u nekim trenucima primaknuo na minimalan zaostatak, no više od toga nije išlo pa će tako u borbu od 17. do 32. mjesta.

Španjolska-Iran 73:65 (18:21, 15:10, 19:22, 21:12)

(Gasol 16, Claver 11/ Jamshidijafarabadi 15, Rostampour 13)

Španjolska se protiv Irana mučila sve do zadnje minute. Uporni i žilavi Iranci imali su prednost nakon prve četvrtine, koju je Španjolska uspjela smanjiti do kraja poluvremena. U drugom su gledatelji mogli vidjeti raspoložene Irance, koji su zasluženo vodili u drugom poluvremenu, no njihova je koncentracija popustila na samom kraju utakmice, doslovno u zadnje dvije minute, kada su Gasol i društvo napravili seriju 10:2 i upisali pobjedu.

Rusija-Argentina 61:69 (17:12, 16:27, 7:14, 21:16)

(Zubkov 18, Kurbanov 13/ Campazzo 21, Delia 13, Scola 13)

Prilično šareno i izjendačeno poluvrijeme odigrali su Rusija i Argentina. Rusi su bolje otvorili susret i poveli nakon deset minuta 17:12, no Campazzo i Scola su se probudili u drugoj četvrtini i kada je Rusija ušla u njihov mlin, poeni su se nizali kao na traci. Dobila je Argentina drugu četvrtinu 27:16 i prešli u vodstvo. Uslijedio je u trećoj četvrtini festival promašaja, izgledali su i jedni i drugi neraspoloženi za igru pa je za deset minuta pao samo 21 poen. Iako je Rusija dominirala u zadnjih deset minuta, nisu našli načina kako da preuzmu vodstvo i Argentina je na krilima Campazza došla do svoje treće pobjede i do prvog mjesta u skupini.